header banner
Najbliższa impreza:

ATEMI wygrywa w Zawadzkiem !

Coroczny turniej Rada Regentów w Zawadzkiem przechodzi do historii. Klub Karate Atemi po raz kolejny spisał się na medal, a jak wskazuje klasyfikacja medalowa, na złoty.  16 zawodników z Bielska zdobyło  9 złotych, 5 srebrnych oraz 8 brązowych medali, co dało im prowadzenie w klasyfikacji zawodów!

Wspaniały występ zaliczyła Aleksandra Toś, najmłodsza reprezentantka barw Atemi, która wróciła z trzema złotymi krążkami. Nie gorzej wystąpiła jej siostra, która zdobyła medale z wszystkich trzech kruszców. Na pochwałę zasługuje występ Anny Kowalskiej, która zwyciężyła w kategorii kadetek, natomiast w juniorkach, musiała uznać wyższość aktualnej Mistrzyni Polski Seniorek Aleksandry Jędrzejczyk z Łódzkiego Klubu Harasuto, ostatecznie zdobywając brąz. Również brązowy medal w tej kategorii wywalczyła Maria Kliś.

Na zawodach nie zabrakło „brato” i „siostrobójczych” pojedynków, z których słynie klub Atemi! Mowa tu o konkurencji kata indywidualne dziewcząt do 13 roku życia, gdzie po zaciętym starciu Kai Bednarowicz i Joanny Janoty wygrała pierwsza z nich. Drugi pojedynek odbył się w konkurencji kadetów, gdzie wyższość przeciwnika musiał uznać Michał Polak, podejmujący walkę z Danielem Fularą! Podwójnym srebrem musiał zadowolić się Krzysztof Karwowski, który szykował odwet na Michała Talagę (KK NIDAN ZAWADZKIE) po konkurencji kata 11-latków, niestety i w konkurencji 12-latków, znów musiał ustąpić gospodarzowi. Drugim miejscem musiał nacieszyć się również Maciej Gawor, który przegrał w finale z Szymonem Cieślikiem z Głubczyc. Przechodząc do konkurencji juniorów swoją świetną dyspozycję potwierdził Mikołaj Dobrzyński wygrywając całą konkurencję. Dodatkowo w seniorach przegrał tylko z Aleksandrem Adamowem (SSK BUSHIDO KĘDZIERZYN-KOŹLE) stosunkiem 2:3, który ostatecznie zwyciężył w konkurencji. Brąz w seniorach zdobył również Grzegorz Wer.

W zawodach wzięło udział 481 zawodników z 39 klubów. Tytuł najlepszego klubu przypadł KSA Atemi. Tuż za Bielskiem, miejsce na podium przypadło gospodarzowi (KK NIDAN Zawadzkie), a brąz wywalczyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate. Najlepszym klubem zagranicznym okazał się klub ATTFIS Ostrava, którzy ostatecznie uplasowali się na siódmej pozycji.