header banner
Najbliższa impreza:

Sprawdzian przed Mistrzostwami Polski zaliczony!

W miniony weekend tj. 4-5 marca w Bydgoszczy odbyły się, już po raz 16., międzynarodowe zawody Karate WKF – Central Europe Open. W zawodach wzięło udział 592 zawodników z 51 klubów. Dla wielu osób turniej ten był okazją do sprawdzenia swojej formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się w przyszłą sobotę we Wrocławiu.

KSA Atemi wystawił silną dziewięcioosobową ekipę, z której każdy wrócił z medalem. Na pochwałę zasługuje fakt, iż zawodnicy bielskiego Atemi wystąpili we wszystkich finałach kata rozpoczynając od konkurencji kadetów po seniorów. Swoją dyspozycję potwierdzili przede wszystkim seniorzy  – Bartosz Mączka oraz Mateusz Tomiczek, którzy w drodze do finału „nie oddali  flagi” wygrywając wszystkie swoje walki 5:0. W ostatecznej konfrontacji zwyciężył Bartosz Mączka stosunkiem 4:1.

W wyżej wymienionej kategorii, dobry występ zaliczył również Mikołaj Dobrzyński, plasując się na trzeciej pozycji. Ostatecznie po wygranej w kata juniorów oraz w kategorii drużynowej został najlepszym zawodnikiem 1. dnia zawodów.

Największą sensacją okazał się jednak „siostrobójczy” pojedynek w finale kata juniorek, gdzie po zaciętej walce „Gankaku vs Gankaku”, Anna Kowalska, wygrała z faworytką konkurencji Elizą Gaweł.

Analizując występy kadrowiczów, gratulacje należą się Szymonowi Ołowskiemu (Kaisho Białystok), który w swojej kategorii wagowej +75kg oraz Open wygrał 6 walk w tym 5 przed czasem. Sprawdzian przed Mistrzostwami Polski zaliczyli również: Justyna Gradowska (Kumade Łódź), Daria Grabska (Champion Łódź), Michał Parczewski (Lębork) i Filip Vogt (PKK Pleszew), którzy również wywalczyli medale z najcenniejszego kruszcu.

Najlepszym klubem okazał się bydgoski klub Yamabushi, który zdobył 16 złotych, 13 srebrnych i 25 brązowych medali. Na drugim stopniu podium w klasyfikacji medalowej stanął gospodarz zawodów – Bushido, a na trzecim klub Kamikaze ze Szczecina.