header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 26.04.2024 Nazwa wydarzenia:Konsultacje Kadry Narodowej Miejsce:COS Spała

6th Central Poland Open – Pleszew 18-19.05.2019

Znakomity rezultat medalowy osiągnęli zawodnicy klubu Atemi Bielsko-Biała, na ostatnim turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate przed wakacyjną przerwą w olimpijskim karate WKF.

W Pleszewie odbyła się już 6 edycja Central Poland Open w olimpijskim karate WKF. Na starcie stanęło około 540 zawodników z 70 klubów i 9 państw. Dwunastoosobowa grupa zawodników z bielskiego Atemi wywalczyła 12 medali w tym: 7 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe, plasując się na 3. miejscu ex aequo z ukraińskim klubem Legion Odessa.

Z dwoma medalami złotymi wróciła Eliza GAWEŁ wygrywając kategorię kata indywidualne do 21 lat oraz seniorek. Kolejne zwycięstwo dołożył Bartosz MĄCZKA w konkurencji seniorskiej, wygrywając bardzo pewnie wszystkie swoje walki. Jest to dobry prognostyk dla naszych zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów w Karate WKF. Pierwsze miejsca zajęli również: Wiktoria TOŚ w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat, Anna KOWALSKA w kategorii kata indywidualne juniorek 16-17 lat, Daniel FULARA w kategorii kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat oraz Krzysztof KARWOWSKI w konkurencji kata indywidualne młodzików 12-13 lat.

Srebrną medalistką pleszewskiego turnieju w konkurencji kata indywidualne seniorek została Anna KOWALSKA, która uległa w finałowej walce Elizie GAWEŁ.

Brązowymi medalistami zostali: Wiktoria TOŚ w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych 14-15 lat, Michał POLAK w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat, Joanna JANOTA w konkurencji kata indywidualne juniorek 16-17 lat oraz Daniel FULARA w konkurencji kata indywidualne juniorów 16-17 lat.

Tuż za podium przegrywając walki o 3. miejsce uplasowali się: Marlena KĘPYS w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat, Joanna JANOTA i Krzysztof KARWOWSKI w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat. Na pozycji 7. uplasował się Dominik ŚWIGOST.