header banner
Najbliższa impreza:

ANNA KOWALSKA wygrywa światowy eTurniej Kata!

Anna Kowalska zawodniczka bielskiego klubu Atemi wygrywa konkurencję kata indywidualne w kategorii U21 (młodzieżowców), podczas światowych e zawodów karate kata – SPORTDATA E-TOURNAMENT WORLD SERIES, które odbywały się online w dniach 12-23 maja b.r.

Sportdata wprowadziła nowy sposób internetowych zawodów sportowych o nazwie „eTournament”. E-Turnieje całkowicie zmieniły sposób konkurowania w turniejach sztuk walki. W przeciwieństwie do tradycyjnego turnieju, eTournaments sprawia, że ​​konkurowanie jest prostsze, łatwiejsze i bardziej opłacalne. Można dołączyć z dowolnego miejsca na ziemi, bez kosztów podróży i zakwaterowania. Można rywalizować z profesjonalistami i amatorami, sportowcami z całego świata i doskonalić swoje umiejętności.

Każdy zawodnik chcący brać udział w e zawodach, musiał nagrać i wstawić wykonane kata (układ formalny) na obsługiwaną platformę wideo  np. YouTube lub przesłać adres URL zamieszczonego nagrania, aby sędziowie mogli ocenić wykonane kata w ciągu 24 godzin dla każdej rundy. Dało to, każdemu zawodnikowi taką samą szansę z różnych stref czasowych. W każdym nagraniu zawodnik musiał pokazać odpowiedni kod z obrazem w celu zweryfikowania, czy nagranie odbyło się we właściwym czasie. Wykonanie kata oceniało 5 sędziów z uprawnieniami World Karate Federation (WKF).

Anna Kowalska w drodze do złotego medalu pokonała w pierwszej rundzie Romane LEITAO z Francji, kolejna wygrana runda z Susanna SANTORO z Włoch. W walce o wejście do finału pokonała Marisse MEANDRO z Kanady, a w finale Jennifer REGIS z Włoch.

Nagranie finałowego kata o nazwie Gojushiho Dai, prezentowane przez Annę Kowalską: https://www.youtube.com/watch?v=b6OwxpofUlo

W tej samej konkurencji na 9. miejscu uplasowała się Joanna Janota

W konkurencji seniorek Anna Kowalska uplasowała się tuż za podium a Joanna Janota na 9. pozycji.

Pozostałe miejsca punktowe wywalczone przez zawodników Atemi:

– Kaja Bednarowicz – 5. miejsce e kata indywidualne juniorek,
– Wiktoria Olma – 9. miejsce e kata indywidualne juniorek,
– Joanna Janota – 17. miejsce e kata indywidualne juniorek,
– Dominik Świgost – 9. miejsce e kata indywidualne młodzików,
– Krzysztof Karwowski – 17. miejsce kata indywidualne juniorów i juniorów młodszych.

W e zawodach karate kata wzięło udział 568 zawodniczek i zawodników z 239 klubów z 58 państw.

Wyniki zawodów:

https://www.sportdata.org/karate/set online/popup_main.php?popup_action=results&vernr=5440&active_menu=calendar

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij