header banner
Najbliższa impreza:

Atemi zdobywa 5 medali w Bratysławie!

W dniach 9 – 11 marca w Bratysławie odbyła się jedna z większych i bardziej liczących się imprez w Europie Centralnej – 38th Grand Prix Slovakia. W zawodach startowało 1447 zawodników z 192 klubów z 26 krajów. Bielskie Atemi w zawodach reprezentowało 14 zawodników, którzy rywalizowali w 12 kategoriach. Pierwszego dnia odbyły się kategorie kata Kadetów, Juniorów, U21 oraz Seniorów. Zawodnikom z KSA Atemi udało się zdobyć 5 krążków. Złoty medal w kategorii kata drużynowe seniorów, zdobyła drużyna w składzie: Mikołaj Dobrzyński, Bartosz Mączka, Mateusz Tomiczek, wygrywających finał z reprezentacją Austrii, medalistami zawodów z cyklu Karate1.  Srebro w kategorii kata indywidualne juniorów zdobył Mikołaj Dobrzyński, który po wygranych 4 rundach, w finale uległ zawodnikowi ze Słowacji. 3 brązowe medale przypadły: indywidualnie w kategorii Seniorów Bartoszowi Mączce, który w czwartej półfinałowej rudzie przegrał z utytułowanym zawodnikiem ze Słowacji, następnie w repasażach wygrał walkę o brąz z zawodnikiem kadry narodowej Ukrainy. W tej samej kategorii do ćwierćfinału doszedł Mateusz Tomiczek, którego bardzo dobra dyspozycja po raz kolejny została zatrzymana potknięciem, co uniemożliwiło dalszą walkę o medal. Kolejne 2 brązowe medale zdobyły drużyny juniorów w składzie: Marysia Kliś, Asia Janota, Kaja Bednarowicz oraz Maciek Gawor, Daniel Fulara i Michał Polak. W konkurencji kata indywidualne startowali również: Sonia Walaszczyk, Ania Kowalska, Marysia Kliś, Asia Janota, Kaja Bednarowicz, Grzegorz Wer, Michał Polak, Daniel Fulara, Maciek Gawor i Marlena Kępys. Niestety ich start nie przyniósł wyniku w postaci miejsca na podium. Wszystkim serdecznie gratulujemy … trenujemy dalej 🙂