header banner
Najbliższa impreza:

Central Poland Open – Grand Prix Wielkopolski w Karate WKF

W sobotę 27 maja w Pleszewie odbyły się zawody Central Poland Open – Grand Prix Wielkopolski w Olimpijskim Karate WKF. Na starcie stanęło 401 zawodniczek i  zawodników z 56 klubów. Oprócz klubów z Polski, Pleszew gościł ekipy z Czech, Ukrainy, Łotwy i Rumunii.  Organizatorem zawodów był Pleszewski Klub Karate. Turniej odbył się pod auspicjami Polskiego Związku Karate.

Doskonale spisała się dwunastka młodych zawodników z Atemi, która z pleszewskich zawodów przywiozła 11 medali w tym: 4 złote, 5 srebrnych  i 2 brązowe, tym samym plasując się na 5. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Złote medale zdobyli: Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne dziewcząt do 10 lat, Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat, Daniel Fulara w konkurencji kata indywidualne młodzików 12-13 lat, oraz Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych 14-15 lat. Srebrne medale wywalczyli: Joanna Janota w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat, Michał Polak w konkurencjach kata indywidualne młodzików 12-13 lat i juniorów młodszych 14-15 lat, Maria Kliś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych 14-15 lat oraz Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne juniorek 16-17 lat. Brązowe medale zdobyli: Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne dziewcząt do 12 lat oraz Daniel Fulara w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat.

Tuż za podium uplasowali się: Marlena Kępys, Krzysztof Karwowski i Maciej Gawor.

Równolegle z zawodami Central Poland Open odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF. Trener Paweł Połtorzecki zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w konkurencji kata indywidualne masters.