header banner
Najbliższa impreza:

Dobry start zawodników ATEMI na ME U21 w Danii.

W duńskim Aalborgu zakończyły się Mistrzostwa Europy w Karate Olimpijskim WKF kadetów, juniorów i U-21. Polscy zawodnicy wywalczyli 3 brązowe medale.

30-osobowa Reprezentacja Polskiej Unii Karate stanęła przed trudnym zadaniem. Na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi młodzi zawodnicy z całego świata chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony. Niektórzy z nich mają jeszcze szanse włączyć się do wyścigu o olimpijskie nominacje.

Who will be the KARATE’s next European star? – pytał WKF (World Karate Federation) na swojej stronie internetowej.
Do przyszłych gwiazd światowego karate dołączyli także Polacy:

Hubert Jarocki (Klub Sportowy „OLIMP” Łódź) wśród kadetów wywalczył brązowy medal w kumite -70 kg.

Sara Elwart (Klub Sportowy Gokken) – brąz w kategorii U21 – 61kg.

Kinga Harast (Klub Karate Harasuto) zdobyła brązowy medal w kategorii U21 +68kg.

Zawodnicy bielskiego Atemi wprawdzie nie zdobyli medalu, ale zaprezentowali się z dobrej strony wychodząc z pierwszych grup eliminacyjnych, wyprzedzając m.in. medalistów Mistrzostw Europy.

Mikołaj Dobrzyński w Kata U21 zajął 13. miejsce, a Anna Kowalska w Kata Juniorek 11. miejsce. Jesteśmy przekonani, że intensywne treningi przyczynią się do dalszych sukcesów naszych zawodników.