header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 19.07.2018 Nazwa wydarzenia:Akademickie Mistrzostwa Świata Miejsce:Kobe, Japonia

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF

W niedzielę 20 maja 2017r. w Legnicy w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (12-13 lat) w Olimpijskim Karate WKF obejmujące strefę województw: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie. Województwo śląskie reprezentowali tylko zawodnicy  bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi. Bielscy młodzicy z zadania wywiązali się znakomicie, zdobywając 6 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe oraz  jedno piąte miejsce,  tym samym zdobywając 12 punktów w klasyfikacji Ministerstwa Sportu  i Turystyki.

Medal złoty w konkurencji kata indywidualne młodziczek wywalczyła Joanna Janota. Srebrne medale w konkurencji kata indywidualne młodzików zdobyli: Michał Polak i Kaja Bednarowicz. Na trzecim miejscu podium stanęli: Kacper Ołownia w konkurencji kumite indywidualne młodzików kat. wag.: (-45kg), Joanna Janota w konkurencji kumite indywidualne młodziczek kat. wag.: (-50kg) oraz Michał Polak w konkurencji kumite indywidualne młodzików kat. wag.: (-50kg). Tuż za podium na miejscu piątym uplasował się Kacper Ołownia w konkurencji kata indywidualne młodzików.

Po zakończeniu rywalizacji młodzików odbył się XXVI Puchar Dolnego Śląska. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 18 klubów. Pięcioosobowa grupa zawodników z Atemi wywalczyła jeszcze 6 medali w tym: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale.

Złote medale zdobyli: Michał Polak w konkurencji kata indywidualne młodzików, Maria Kliś w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz drużyna kata juniorek w składzie: Maria Kliś, Joanna Janota i Kaja Bednarowicz. Srebrny medal zdobyła Kaja Bednarowicz w konkurencji kata indywidualne młodziczek a brązowe medale zdobyły: Joanna Janota w konkurencji kata indywidualne młodziczek i Maria Kliś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych.

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij