header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 29.09.2023 Nazwa wydarzenia:Mikro Granty - Sport Karate jako droga do sukcesu. Szkolenie dzieci i młodzieży w programie "Zostań Mistrzem" - warsztaty kata i kumite Miejsce:Bielsko-Biała

Paris Open, Konsultacje Kadry Narodowej 20-22.01.2023

Aktywny weekend dla zawodniczek i zawodników bielskiego Atemi.

W dniach 20-22 stycznia b.r. w Hali Sportowej Pierre de Coubertin w Paryżu odbyła się kolejna edycja Paris Open w Karate, które rozgrywane jest od 1996 roku.

W zawodach wzięło udział blisko 650 zawodniczek i zawodników z 254 klubów reprezentujących 55 państw z całego świata.

Jedynym klubem z Polski biorący udział w tej rywalizacji, był klub Atemi Bielsko-Biała, reprezentowany przez Elizę Gaweł oraz Evę Criou.

Doskonale zaprezentowała się Eva, która w konkurencji kumite indywidualne kobiet (-61kg) wywalczyła brązowy medal, pokonując zawodniczki z Irlandii, Francji, Ukrainy oraz Szwajcarii.

Trzeba dodać, że Eva aktualna mistrzyni Polski, została powołana do Reprezentacji Polski na zbliżające się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się cypryjskiej Larnace w dniach 3-5 lutego 2023r.

Dobry start w tychże zawodach zaliczyła również Eliza, która spośród 40 zawodniczek uplasowała się na 13. pozycji w konkurencji kata indywidualne kobiet.

Równolegle z paryskimi zawodami, w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, odbywały się konsultacje Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w Larnace oraz dla najmłodszych, w siedzibie klubu Atemi – kolejna edycja programu „Zostań Mistrzem” .

W konsultacjach kadry w Wałczu wzięła udział nasza zawodniczka Wiktoria Toś – aktualna mistrzyni Polski juniorek i brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek, która oprócz Evy Criou (kumite), będzie reprezentować nasz kraj w mistrzostwach w konkurencji kata indywidualne juniorek.

Program „Zostań Mistrzem” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, którego celem jest przygotowanie do rywalizacji w sporcie karate w kraju i zagranicą.

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij