header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 19.07.2018 Nazwa wydarzenia:Akademickie Mistrzostwa Świata Miejsce:Kobe, Japonia

Bartosz Mączka wystąpi na The World Games 2017 !

Za dwa tygodnie we Wrocławiu odbędzie się ceremonia otwarcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017. W tej wyjątkowej imprezie sportowej weźmie udział około 3500 zawodników reprezentujących ponad 30 dyscyplin sportowych. Bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja najlepszych karateków na Świecie, którzy zmierzą się w 12 kategoriach wg przepisów World Karate Federation. W każdej konkurencji wystąpi po 8 zawodników walczących ze sobą w systemie Round Robin („każdy z każdym”).

We wtorek 25 lipca, będziemy mogli obserwować m.in. rywalizację w konkurencji kata indywidualne, w której obok takich utytułowanych zawodników jak: Ryo Kiyuna/Japonia (aktualny Mistrz Świata WKF), Damian Quintero/Hiszpania (aktualny Mistrz Europy WKF), Antonio Diaz/Wenezuela (aktualny Mistrz Panameryki WKF), Mattia Busato/Włochy (Mistrz Europy WKF 2014); udział weźmie reprezentant bielskiego Atemi Bartosz Mączka (aktualny Mistrz Polski WKF).

Bartek swoją przygodę z karate rozpoczął w wieku 5 lat. Przez 14 lat szkolił się w rodzinnym Prudniku u Jolanty i Tadeusza Brudniaków, którzy nadal pomagają mu w rozwoju. W związku z kontynuacją nauki na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, zapisał się na treningi do KSA Atemi. Przez 3 lata treningów w bielskim klubie, prowadzonych przez trenera Pawła Połtorzeckiego, wywalczył dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Seniorów w Karate WKF. Bartek jako członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate jest reprezentantem kraju na wielu międzynarodowych zawodach sportowych. Warto dodać, że w oficjalnym rankingu World Karate Federation, zajmuje wysokie 48. miejsce na 732 sklasyfikowanych zawodników.

Bartkowi oraz pozostałym 10 karatekom – reprezentantom Polski na The World Games, życzymy zajęcia upragnionego miejsca na podium !

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij