header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 26.04.2024 Nazwa wydarzenia:Konsultacje Kadry Narodowej Miejsce:COS Spała

VI Grand Prix Tczewa – ENERGA CUP 2018

W dniach 21-22 kwietnia br., w Tczewie odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju Karate pod nazwą Grand Prix Tczewa – Energa Karate Cup. Organizatorem zawodów był miejscowy klub Senshi, przy wsparciu władz miejskich oraz wojewódzkich. Zawody rozegrano pod auspicjami Polskiej Unii Karate jedynej organizacji reprezentującej World Karate Federation (WKF) w Polsce i zagranicą.

W zawodach wzięło udział 785 zawodniczek i zawodników z 59 klubów z 7 państw. Ogromnej wartości dodał turnieju fakt, iż był formą eliminacji a także startu kontrolnego dla zawodników przygotowujących się do 53. Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się w dniach 10-13.05.2018r. w Nowym Sadzie w Serbii.

Bielski klub Atemi po raz kolejny mocno przypieczętował swoją wysoką pozycję zdobywając: 6 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych medali. Złote medale oraz kwalifikacje do Mistrzostw Europy uzyskał Bartosz Mączka oraz drużyna w składzie: Mikołaj Dobrzyński, Bartosz Mączka i Mateusz Tomiczek. Kolejne złote krążki powędrowały do Mikołaja Dobrzyńskiego i Daniela Fulary, który w finale zwyciężył ze swoim kolegą z drużyny Maciejem Gaworem. Ostatnie dwa medale z najcenniejszego kruszcu zdobyły również juniorki młodsze w składzie: Maria Kliś, Joanna Janota i Kaja Bednarowicz oraz juniorzy młodsi w składzie: Daniel Fulara, Michał Polak i Maciej Gawor.

Srebrny medal poza Maciejem Gaworem wywalczyła Eliza Gaweł. Brązowe medale powędrowały kolejno do Marii Kliś, Joanny Janoty, Elizy Gaweł, Anny Kowalskiej, Macieja Gawora oraz Grzegorza Wera. Tuż za podium uplasowali się: Krzysztof Karwowski, Kaja Bednarowicz i Wiktoria Olma.