header banner
Najbliższa impreza:

XII Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Karate

Atemi na szóstkę !

Po raz dwunasty Klub Sportowy LZS Karate Głubczyce, był organizatorem Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Karate. Zawody odbyły się w sobotę 14 maja 2022r. w miejscowej Hali Sportowej przy ul. Olimpijskiej.

Bielski klub Atemi reprezentowany był przez siódemkę najmłodszych zawodniczek i zawodników, którzy w konkurencjach indywidualnych kata i kumite zdobyli 6 medali, w tym: 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe !

• Złotym medalistą sobotnich zawodów został Maksymilian Ryś, który wygrał konkurencję kumite indywidualne chłopców 8-9 lat w kategorii wagowej (-30kg). Na drugim miejscu z medalem srebrnym uplasował się Artem Rozhok. Maksymilian wywalczył również srebrny medal w konkurencji kata indywidualne.
  • Do srebrnych medalistów dołączyła również Iga Ryś, która drugie miejsce wywalczyła w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat.
  • Zdobywcami trzecich miejsc i brązowych medali zostali: Stanisław Żabnicki w konkurencji kumite fantom chłopców 7 lat oraz Natasza Kwiatkowska w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat w kategorii wagowej (+40kg).
  • Na 7. miejscu uplasowały się: Zlata Korobkova i Anna Kwaśny, które rywalizowały w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 8-9 lat w kategorii wagowej (-30kg).

W zawodach wzięło udział około 230 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z Polski, Czech i Ukrainy.

Gratulacje za bardzo udany start dla wszystkich młodych zawodniczek i zawodników oraz gratulacje dla trenerów: Natalii oraz Mikołaja.