header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 18.05.2024 Nazwa wydarzenia:Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Miejsce:Prudnik

Mateusz Tomiczek Akademickim Mistrzem Polski w Karate WKF!

W miniony weekend tj. 19-20 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim. Do stolicy województwa opolskiego przybyło blisko 160 zawodników z 34 szkół wyższych z całego kraju. Wszyscy zawodnicy Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate stanęli na wysokości zadania i potwierdzili swoją dyspozycję plasując się na najwyższych stopniach podium.

W konkurencji kata złote krążki zdobyli: Magdalena Kubatek (AWF Wrocław) oraz Mateusz Tomiczek (AWF Katowice), tuż za nimi na drugich miejscach uplasowali się zawodnicy AWF Katowice oraz Politechniki Wrocławskiej tj. Alicja Piątek oraz Maksymilian Szczypkowski.

Przechodząc płynnie do konkurencji kumite, na pierwszych miejscach w swoich wagach, kolejno od najniższej, stanęły: Magdalena Nowakowska (AWF Wrocław), Dorota Banaszczyk (Politechnika Łódzka) oraz Kamila Warda (Politechnika Łódzka). Kategorie męskie, począwszy od najniższej, zdeklasowali Panowie: Sieradzki Jan (Politechnika Wrocławska), Parczewski Michał (Akademia Morska w Gdyni), Maciej Boguszewski (Uniwersytet Szczeciński), Szymon Ołowski (Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego  i Turystyki w Białymstoku) oraz Michał Bąbos (AWF Wrocław).

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji ogólnej znalazła się drużyna Politechniki Łódzkiej zdobywając 5 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Tuż za nimi na drugim miejscu stanęła ekipa Politechniki Wrocławskiej zdobywając o 2 złote i 1 brązowy krążek mniej.