header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 18.05.2024 Nazwa wydarzenia:Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Miejsce:Prudnik

III Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate – Kleszczewo 06.04.2024

W dniu 6 kwietnia b.r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kleszczewie (wielkopolskie), odbyły się III Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

Organizatorem mistrzostw była Polska Unia Karate oraz Wielkopolski Okręgowy Związek Karate.

Do rywalizacji o tytuł mistrza Polski przystąpiło 150 zawodniczek i zawodników reprezentujących 39 klubów.

Znakomicie wypadła piątka reprezentantów bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych zdobyli 4 medali, w tym: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe medale, co uplasowało bielski klub na 6. miejscu w klasyfikacji medalowej. Pierwsze miejsce zdobył klub Olimp Łódź.

Mistrzynią Polski w konkurencji kata indywidulane kobiet została po raz trzeci Anna Kowalska, która w finale mistrzostw pokonała zawodniczkę klubu Budokan Wrocław – Emilię Wysocką. Na trzecim stopniu podium w tej samej konkurencji uplasowali się: Wiktoria Toś (aktualna mistrzyni Polski Juniorek) oraz Eliza Gaweł, a tuż za podium – Marlena Kępys.

Srebrny medal w konkurencji kumite indywidualne kobiet w kategorii wagowej (+68kg) wywalczyła Eliza Gaweł, którą w finale pokonała zawodniczka klubu Sonkei Gdańsk – Julia Daniszewska.

Mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego, sąjedynymi uznanymi zawodami w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Reprezentanci bielskiego Atemi, to tegoroczni stypendyści naszego miasta, którzy za wyniki osiągnięte w minionym roku otrzymali miesięczne wsparcie, przyznane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Wśród stypendystów znaleźli się: Anna Kowalska, Eliza Gaweł, Wiktoria Toś, Marlena Kępys, Aleksandra Toś, Krzysztof Karwowski