header banner
Najbliższa impreza:

O Atemi

Statut Klubu ATEMI (plik do pobrania)

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI jest stowarzyszeniem sportowym działającym nieprzerwanie w Bielsku-Białej od 1984 roku. Działalność klubu wspiera Gmina Bielsko-Biała.

Klub Atemi jest jednym z trzech klubów, które założyły Polską Unię Karate – jedynego przedstawiciela i członka World Karate Federation w Polsce.. Jesteśmy najstarszym klubem karate w naszym mieście, trenujemy klasyczne karate Shotokan, rywalizujemy w ramach największej i olimpijskiej organizacji karate – WKF (World Karate Federation) zrzeszającej około 200 państw z całego świata.

Celem nadrzędnym klubu jest wywołanie wszechstronnego zainteresowania sztuką walki karate, dążenie poprzez „do” – „drogę” do harmonii pomiędzy sprawnością a mądrością.

Zakładanym celem szkolenia dzieci i młodzieży jest kontrolowany i metodyczny sposób prowadzenia kariery młodego zawodnika,  od jego początków aż do samego końca na podstawie trzech etapów szkolenia: wszechstronnego, ukierunkowanego i specjalistycznego. Obecność tych etapów wymusza zarówno rozwój biologiczny zawodników, jak i teoria treningu danej dyscypliny.

Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy i trenerzy:

Paweł Połtorzecki

– Jacek Mikoda,

– Magdalena Jędrzejczyk,

– Grzegorz Olma,

– Adam Czader,

– Dawid Gaweł (asystent – trener przygotowania ogólnego),

– Jakub Baron (asystent – trener przygotowania ogólnego).

W ostatnich latach działalności, klub wyszkolił indywidualnych i drużynowych medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata.

Najbardziej utytułowani zawodnicy naszego klubu, medaliści mistrzostw Polski, reprezentujący nasz klub i kraj to: Eliza GAWEŁ (między innymi brązowa medalistka kadetek z Mistrzostw Europy Karate WKF – Zurich 2015), Mateusz TOMICZEK (między innymi drużynowy złoty medalista kadetów z Mistrzostw Świata Karate Shotokan WSKA – Liverpool 2013), Maciej WILCZEK, Bartosz MĄCZKA, Mikołaj DOBRZYŃSKI, Dawid GAWEŁ, Sonia WALASZCZYK, Anna KOWALSKA, Maciej GAWOR.

Aktualnie 7 zawodniczek i zawodników pobiera stypendium przyznane przez Prezydenta Miasta Jacka KRYWULTA, na podstawie wyników, które osiągnęli w 2016 roku.

W gronie bardzo dobrze zapowiadających się zawodniczek i zawodników znaleźli się: Michał DOMAGALSKI, Marlena KĘPYS, Elżbieta MATEJSZCZAK, Aleksandra i Wiktoria TOŚ, Krzysztof KARWOWSKI, Kacper OŁOWNIA, Michał POLAK, Daniel FULARA, Joanna JANOTA, Kaja BEDNAROWICZ, Maria KLIŚ, Wiktoria OLMA i Emilia WRÓBEL oraz wiele innych osób.

Działalność klubu, to również organizacja imprez sportowych. W swoim dorobku organizacyjnym posiadamy: organizację Mistrzostw Polski Dzieci, Mistrzostw Podbeskidzia, corocznych Międzynarodowych Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKFPOLISH OPEN, które są jednymi z największych zawodów karate WKF w Europie. Patronat nad zawodami sprawuje Prezydent Miasta Jacek KRYWULT, Minister Sportu i Turystyki Witold BAŃKA oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej KRAŚNICKI.

W roku 2011 byliśmy organizatorami stylowych Mistrzostw Europy Karate-Do Shotokan ESKA a później Mistrzostw Świata WSKA, które w ocenie władz organizacji europejskiej i światowej, uznane były za jedne z najlepiej przygotowanych i przeprowadzonych zawodów w historii mistrzostw.

W ramach działalności szkoleniowej współpracujemy z największymi autorytetami karate od których możemy czerpać bogatą wiedzę i doświadczenie (Giuseppe Beghetto i Santo Torre z Włoch).

Oprócz codziennego szkolenia i udziału w zawodach organizujemy również obozy wypoczynkowe nad naszym morzem. Takie obozy zorganizowaliśmy między innymi w : Darłówku, Rewalu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Łebie i Mrzeżynie.

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij