header banner
Najbliższa impreza:

O Atemi

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI jest stowarzyszeniem sportowym działającym nieprzerwanie w Bielsku-Białej od 1984 roku. Działalność klubu wspiera Gmina Bielsko-Biała.

Klub Atemi jest jednym z trzech klubów, które założyły Polską Unię Karate (od 30.03.2022r. Polskiego Związku Sportowego, jedynego polskiego związku sportowego działającego w sporcie karate) – członka World Karate Federation i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Jesteśmy najstarszym klubem karate w naszym mieście, trenujemy klasyczne karate Shotokan, rywalizujemy w ramach największej i olimpijskiej organizacji karate – WKF (World Karate Federation) zrzeszającej około 200 państw z całego świata.

Celem nadrzędnym klubu jest wywołanie wszechstronnego zainteresowania sztuką walki karate, dążenie poprzez „do” – „drogę” do harmonii pomiędzy sprawnością a mądrością.

Zakładanym celem szkolenia dzieci i młodzieży jest kontrolowany i metodyczny sposób prowadzenia kariery młodego zawodnika,  od jego początków aż do samego końca na podstawie trzech etapów szkolenia: wszechstronnego, ukierunkowanego i specjalistycznego. Obecność tych etapów wymusza zarówno rozwój biologiczny zawodników, jak i teoria treningu danej dyscypliny.

Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy i trenerzy:

  • Paweł Połtorzecki,
  • Jacek Mikoda,
  • Magdalena Jędrzejczyk,
  • Grzegorz Olma,
  • Natalia Hardynskaya,
  • Eliza Gaweł

W ostatnich latach działalności, klub wyszkolił indywidualnych i drużynowych medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata.

Najbardziej utytułowani zawodnicy naszego klubu, medaliści mistrzostw Polski, reprezentujący nasz klub i kraj to: Eliza GAWEŁ (między innymi brązowa medalistka kadetek z Mistrzostw Europy Karate WKF – Zurich 2015), Mateusz TOMICZEK, Maciej WILCZEK, Bartosz MĄCZKA, Mikołaj DOBRZYŃSKI, Dawid GAWEŁ, Sonia WALASZCZYK, Maciej GAWOR, Anna KOWALSKA, Joanna JANOTA, Wiktoria TOŚ, Kacper OŁOWNIA, Dominik ŚWIGOST i Krzysztof KARWOWSKI.

Aktualnie 7 zawodniczek i zawodników pobiera stypendium przyznane przez Prezydenta Miasta Jarosława KLIMASZEWSKIEGO, na podstawie wyników, które osiągnęli w 2021 roku.

Działalność klubu, to również organizacja imprez sportowych. W swoim dorobku organizacyjnym posiadamy: organizację Mistrzostw Polski Dzieci, Mistrzostw Podbeskidzia, corocznych Międzynarodowych Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKFPOLISH OPEN, które są jednymi z największych zawodów karate WKF w Europie. Patronat nad zawodami sprawuje Prezydent Miasta Jarosław KLIMASZEWSKI, Minister Sportu i Turystyki oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej KRAŚNICKI.

W ramach działalności szkoleniowej współpracujemy z największymi autorytetami karate od których możemy czerpać bogatą wiedzę i doświadczenie.

Oprócz codziennego szkolenia i udziału w zawodach organizujemy również obozy wypoczynkowe nad naszym morzem. Takie obozy zorganizowaliśmy między innymi w : Darłówku, Rewalu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Łebie, Jarosławcu i Mrzeżynie.

Statut Klubu ATEMI (plik do pobrania)

 

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij