header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 27.06.2024 Nazwa wydarzenia:Karate 1 Youth League Miejsce:Porec - Chorwacja

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate – Zielonki-Parcela 08-09.06.2024

Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate

 

 

W dniach 8-9 czerwca b.r. w miejscowości Zielonki-Parcela koło Warszawy, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego w kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy i młodzieżowiec.

Mistrzostwa te, były również okazją do rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, uwzględniającego wyniki w sporcie karate, dla 3 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy oraz junior.

Do rywalizacji o medale mistrzostw Polski przystąpiło 484 zawodniczek i zawodników z 64 klubów, w tym 6-osobowy skład bielskiego klubu Atemi.

Doskonale zaprezentował się bielski team, który w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobył 5 medali, w tym: 2 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe, co pozwoliło uplasować bielski klub na 9. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Złotą medalistką mistrzostw Polski w karate w konkurencji kata indywidualne w kategorii wiekowej młodzieżowców (U21), została Wiktoria Toś oraz drużyna kata kobiet U21 w składzie: Wiktoria Toś, Marlena Kępys i Aleksandra Toś.

Srebrny medal mistrzostw Polski zdobyła Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych.

Brązowe krążki powędrowały do: Evu Criou za konkurencję kumite indywidualne młodzieżowców U21 w kategorii wagowej (-61kg) oraz Marleny Kępys za konkurencję kata indywidualne młodzieżowców U21.

Mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate, są jedynymi uznanymi zawodami karate w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bielscy medaliście, to tegoroczni stypendyści miasta Bielska-Białej, a nagrody w formie stypendiów przyznane zostały przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jarosława Klimaszewskiego na podstawie zeszłorocznych wyników sportowych.

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij