header banner
Najbliższa impreza:

Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF

W sobotę 15 czerwca b.r. w Świeciu odbyły się I Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF pod auspicjami Polskiej Unii Karate i przy współpracy z Polskim Związkiem Karate Tradycyjnego. Organizatorem mistrzostw był klub Yamabushi Bydgoszcz, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Świecie. W zawodach wzięło udział 90 zawodników reprezentujących 30 klubów. Siedmioosobowa grupa seniorów bielskiego Atemi wywalczyła 4 medale w tym: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe, co uplasowało bielski klub na 4. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Mistrzowską formę potwierdził Bartosz Mączka wygrywając konkurencję kata indywidualne seniorów, pokonując w finale Maksymiliana Szczypkowskiego z klubu Budokan Wrocław. Piąte miejsce w tej kategorii zdobył Mikołaj Dobrzyński, a siódme Maciej Gawor.

Wicemistrzynią Polski została Eliza Gaweł ulegając w finale kata indywidualne seniorek Kamili Bracikowskiej z Budokan Wrocław. Piąte miejsce w tej kategorii wywalczyła Anna Kowalska.

W konkurencji kumite indywidualne seniorek brązowe medale zdobyły: Daria Grabska w kategorii wagowej (-55 kg) od roku trenująca w klubie Atemi, wychowanka trenera Witolda Wojciechowskiego z łódzkiego Championa oraz Eliza Gaweł w kategorii wagowej (+68 kg).