header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 26.04.2024 Nazwa wydarzenia:Konsultacje Kadry Narodowej Miejsce:COS Spała

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate 12-13.11.2022 Wejherowo

II Mistrzostwa Polski
Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate

W dniach 12-13 listopada b.r. w Wejherowie na Pomorzu, odbyły się II Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego.

Do rywalizacji o medale Mistrzostw Polski przystąpiło 374 zawodniczek i zawodników z 54 klubów, w tym 6-osobowy skład bielskiego klubu Atemi.

Doskonale zaprezentował się bielski team, który w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobył 5 medali, w tym: 3 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy, co pozwoliło uplasować bielski klub na 3. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Złotymi medalistkami Mistrzostw Polski w Karate zostały:

– Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Eva Criou w konkurencji kumite indywidualne młodzieżowców w kategorii wagowej (-61kg).

Złoty medal Mistrzostw Polski wywalczyła również drużyna w konkurencji kata drużynowe junior-młodzieżowiec w składzie: Krzysztof Karwowski, Dominik Świgost oraz Kacper Ołownia.

Srebrny medal Mistrzostw Polski zdobyła Marlena Kępys w konkurencji kata indywidualne juniorek, a brązowy medal powędrował do Krzysztofa Karwowskiego również w konkurencji kata indywidualne juniorów.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zdobył łódzki Olimp z dorobkiem: 9 złotych, 2 srebrnych i 5 brązowych wyprzedzając Klub Karate Sonkei Gdańsk z 5 złotymi, 6 srebrnymi oraz 5 brązowymi medalami.

Mistrzostwa te, były również okazją do rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, uwzględniającego wyniki w sporcie – karate, dla 3 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy oraz junior.

Należy dodać, że mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate, są jedynymi uznanymi zawodami w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bielscy medaliście, to w większości tegoroczni stypendyści miasta Bielska-Białej, a nagrody w formie stypendiów przyznane zostały przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jarosława Klimaszewskiego na podstawie zeszłorocznych wyników sportowych.