header banner
Najbliższa impreza:

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate – Zielonki Parcela 3-4.06.2023

Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate

• W dniach 3-4 czerwca b.r. w. miejscowości Zielonki Parcela koło Warszawy, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego w kategoriach wiekowych: juniora, juniora młodszego i młodzieżowca.
  • Mistrzostwa te, były również okazją do rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, uwzględniającego wyniki w sporcie karate, dla 3 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy oraz junior.
  • Do rywalizacji o medale mistrzostw Polski przystąpiło 470 zawodniczek i zawodników z 65 klubów, w tym 7-osobowy skład bielskiego klubu Atemi.
  • Doskonale zaprezentował się bielski team, który w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobył 8 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe, co pozwoliło uplasować bielski klub na 5. pozycji w klasyfikacji medalowej.
  • Złotymi medalistkami mistrzostw Polski w karate zostały: Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Eva Criou w konkurencji kumite indywidualne młodzieżowców w kategorii wagowej (-61kg).
  • Srebrny medal mistrzostw Polski zdobyła Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych oraz drużyna kata młodzieżowców w składzie: Marlena Kępys, Aleksandra Toś i Wiktoria Toś.
  • Brązowe krążki powędrowały do: Dominika Świgosta i Marleny Kępys w konkurencji kata indywidualne juniorów, Krzysztofa Karwowskiego w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców oraz drużyny kata młodzieżowców w składzie: Kacper Ołownia, Krzysztof Karwowski i Dominik Świgost.
  • Należy dodać, że mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate, są jedynymi uznanymi zawodami karate w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
  • Bielscy medaliście, to tegoroczni stypendyści miasta Bielska-Białej, a nagrody w formie stypendiów przyznane zostały przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jarosława Klimaszewskiego na podstawie zeszłorocznych wyników sportowych.