header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 04.04.2020 Nazwa wydarzenia:XVI Puchar Harasuto Miejsce:Łódź

Młodzieżowe Mistrzostwa Polskiej Unii Karate w olimpijskim Karate WKF

Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów, Juniorów Młodszych I Młodzieżowców w Olimpijskim Karate WKF – Środa Wielkopolska 21.09.2019r.

Znakomity rezultat medalowy osiągnęli zawodnicy klubu Atemi Bielsko-Biała, na Mistrzostwach Polskiej Unii Karate Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w olimpijskim karate WKF.

Klub Karate „Dragon” ze Środy Wielkopolskiej, Polska Unia Karate oraz Wielkopolski Związek Karate Olimpijskiego byli organizatorem mistrzostw w których udział wzięło 221 zawodników z 46 klubów
z całej Polski.

Mistrzostwa te, były kolejnym turniejem rankingowym, który pozwoli wyłonić skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Świata w 2020 roku.

Bielszczanie wywalczyli 10 medali w tym: 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe, co uplasowało Atemi na 1. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Złotymi medalistami zostali: Joanna Janota w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych (14-15 lat) – reprezentantka Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Santiago de Chile, Michał Polak w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych (14-15 lat), Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców  (18-20 lat) – reprezentantka Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Santiago de Chile , Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców (18-20 lat)  – reprezentant Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Santiago de Chile oraz drużyna kata juniorów (14-17 lat) w składzie: Michał Polak, Daniel Fulara i Maciej Gawor.

Srebrne medale zdobyli: Krzysztof Karwowski w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych (14-15 lat), Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców (18-20 lat) i Eliza Gaweł w konkurencji kumite indywidualne młodzieżowców (18-20 lat) w kategorii wagowej (+68kg).

Brązowymi medalistami zostali: Maciej Gawor i Daniel Fulara w konkurencji kata indywidualne juniorów (16-17 lat).

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij