Szanowni Państwo!
Decyzją nr A-121 Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, 20 sierpnia 1985 roku z inicjatywy grupy osób chcących utworzyć na terenie Bielska-Białej klub, w którym będą uprawiane dalekowschodnie sztuki walki, zarejestrowano organizację wyższej użyteczności pod nazwą:Klub Sportów Azjatyckich „ATEMI”
Nasz klub zarejestrowany jest w Krajowym Rejestrze Sądowym. Od momentu rozpoczęcia działalności KSA ATEMI jest członkiem Polskiego Związku Karate a od dwóch lat należymy także do Śląskiego Okręgowego Związku Karate.
Naszym głównym celem jest rozwój i popularyzacja karate i innych dalekowschodnich sztuk walki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
W chwili obecnej, dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, a w szcze- gólności Pani Dyrektor Anny Jury, zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Elektronicznych w Bielsku-Białej przy ulicy Lompy.
Obecnie w naszym klubie trenuje około 70 członków. Są to głównie dzieci i młodzież, a praca z nimi, to wielka przyjemność i satysfakcja. Nie brakuje osób dorosłych, którzy w karate dopatrują się wspaniałej formy treningowej dla ciała i umysłu.
W skład Zarządu KSA ATEMI wchodzą następujące osoby:
Zajęcia w klubie prowadzą trenerzy mający uprawnienia do prowadzenia tego typu działalności, są to osoby czynnie uprawiające karate od przeszło 25 lat. Do nich należą: Paweł Połtorzecki 4 DAN karate, trener II klasy karate Shotokan, Sędzia WKF (World Karate Federation) Polskiego Związku Karate, Egzaminator Związkowy Polskiego Związku Karate, Jacek Mikoda 4 Dan karate, Maciej Maciejewski 4 DAN karate oraz Magdalena Jędrzejczyk 2 Dan karate.
Działalności statutowej klubu nie ograniczamy tylko do prowadzenia zajęć w określone dni tygodnia. Często organizujemy zgrupowania szkoleniowe, które prowadzą najlepsi polscy i zagraniczni karatecy. Wśród polskich specjalistów – mistrzów Świata i Europy, byli: Wacław Antoniak Prezes Polskiego Związku Karate, Zbigniew Wojtkowiak, Marek Kiełbasa, Piotr Babicz, Janusz Harast oraz zagraniczni trenerzy: Giuseppe Beghetto – Włochy, Walter Kolodka – Kanada.
Nasi klubowicze uczestniczą również w zgrupowaniach organizowanych przez inne kluby na terenie Polski i zagranicy. Organizowany był również aktywny wypoczynek w czasie ferii zimowych i wakacji letnich.
Rywalizacja sportowa – to część ludzkiej natury, dlatego startujemy w zawodach zaczynając od turniejów najniższej rangi, aby nabierać doświadczenia, które w późniejszym czasie procentuje na turniejach rangi najwyższej.