header banner
Najbliższa impreza:

Podwójne Wicemistrzostwo Polski Elizy Gaweł

W niedzielę 26 maja br. we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Organizatorem zawodów był AZS UP Wrocław przy współpracy z Polską Unią Karate. W Mistrzostwach wzięło udział 143 zawodników z 34 Uczelni z całego kraju. Najlepszą Uczelnią w klasyfikacji generalnej oraz Uczelnią w typie technicznym została Politechnika Wrocławska. Drugie miejsce zajęła Politechnika Łódzka, a trzecie Politechnika Opolska. W klasyfikacji Uniwersytetów wygrał Uniwersytet Łódzki. Na drugim miejscu podium uplasował się Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a ostanie miejsce na podium zajął Uniwersytet Warszawski.

Eliza Gaweł (zawodniczka KSA Atemi, występująca w barwach AWF Katowice) zdobyła dwa srebrne medale w konkurencji kata kobiet oraz kumite kobiet powyżej 68kg. Eliza została zatem podwójną Akademicką Wicemistrzynią Polski w Olimpijskim Karate WKF.

Serdecznie gratulujemy naszej utalentowanej zawodniczce i życzymy dalszych sukcesów sportowych i naukowych.