header banner
Najbliższa impreza:

Puchar Polskiej Unii Karate, Krotoszyn 2019

W minioną sobotę 23 listopada w Krotoszynie odbył się Puchar Polskiej Unii Karate w Olimpijskim Karate WKF, zaliczany jako kolejny turniej rankingowy Unii. W rywalizacji wzięło udział około 400 zawodników z 55 klubów zrzeszonych w Polskiej Unii Karate, od kategorii młodzika (12-13 lat) do kategorii seniora. Organizatorem pucharu był miejscowy klub Nippon Krotoszyn przy współudziale miasta i gminy Krotoszyn. Bielski Klub Karate ATEMI reprezentowało 9 zawodniczek i zawodników, którzy w kategoriach indywidualnych kata i kumite zdobyli 11 medali w tym: 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe, co uplasowało bielszczan na 6.pozycji w klasyfikacji medalowej na 55 klubów biorących udział w zawodach.

Złote medale zdobyli: Joanna Janota w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych (14-15 lat), Eliza Gaweł w konkurencjach kata indywidualne U21 i kumite indywidualne U21 kategoria wagowa (+68kg) oraz Bartosz Mączka w konkurencji kata indywidualne seniorów.

Srebrne medale przypadły dla: Anny Kowalskiej za konkurencję kata indywidualne U21 i Elizy Gaweł za konkurencję kata indywidualne seniorek oraz kumite indywidualne seniorek w kategorii wagowej (+68kg).

Brązowe krążki zdobyli: Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne młodziczek (12-13 lat), Daniel Fulara w konkurencji kata indywidualne juniorów (16-17 lat), Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne U21 oraz Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne seniorek.