header banner
Najbliższa impreza:

VIII Central Poland Open w Karate

Atemi walczy o powołania na najważniejsze imprezy karate w 2022 roku.

W dniach 21-22.05.2022r. w Pleszewie odbyła się VIII edycja Central Poland Open w Karate zaliczana do zawodów rankingowych Polskiej Unii Karate, która wyłoni ostateczny skład Kadry Narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 17-19.06.2022r. Praga (Czechy) i przyczyni się do powołań do Kadry Narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 26-30.10.2022r. Konya (Turcja).

W dwudniowych zawodach wzięło udział około 660 zawodniczek i zawodników reprezentujących 88 klubów z 9 krajów: Polski, Australii, Anglii, Niemiec, Izraela, Łotwy, Litwy, Słowacji, Ukrainy.

Anna Kowalska potwierdziła dwoma złotymi medalami wywalczonymi w kata indywidualne młodzieżowców i seniorek, swoją przynależność do ścisłej czołówki polskich zawodniczek.

Eva Criou, przy stanie punktowym 0:0 przez wskazanie 2:3, przegrała w trzeciej rundzie w konkurencji kumite indywidualne juniorek, kategoria wagowa (-59kg) z mistrzynią Europy Virą Fohlinską z Ukrainy o wejście do finału, po czym w repasażach bez straty punktu pewnie zdobyła brązowy medal.

Piąte punktowane miejsca zajęli: Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych oraz Krzysztof Karwowski w konkurencji kata indywidualne juniorów.

Na siódmych punktowanych miejscach uplasowali się: Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych  i Dominik Świgost w konkurencji kata indywidualne juniorów.