header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 27.04.2024 Nazwa wydarzenia:XV Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego Miejsce:Głubczyce

Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate – Karpacz 12.11.2023

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

W dniu 12 listopada b.r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Karpaczu, odbyły się II Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

Organizatorem mistrzostw był Karkonoski Klub Karate Shotokan oraz Polska Unia Karate.

Do rywalizacji o tytuł mistrza Polski przystąpiło 130 zawodniczek i zawodników reprezentujących 38 klubów.

Znakomicie wypadli reprezentanci bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych
i drużynowych zdobyli 7 medali, w tym: 2 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale, co uplasowało bielski klub na 3. miejscu w klasyfikacji medalowej ustępując klubom Olimp Łódź oraz Sonkei Gdańsk.

Mistrzynią Polski w konkurencji kata indywidulane kobiet została Anna Kowalska, która
w finale pokonała zawodniczkę klubu Budokan Wrocław – Emilię Wysocką. Na trzecim stopniu podium w tej samej konkurencji uplasowali się: Wiktoria Toś (aktualna mistrzyni Polski Juniorek) oraz Eliza Gaweł, a tuż za podium – Marlena Kępys.

Duży sukces wywalczyły drużyny żeńskie i męskie w konkurencji kata.

Złotymi medalistkami w konkurencji kata drużynowe kobiet zostały: Anna Kowalska, Eliza Gaweł oraz Marlena Kępys, a na drugim miejscu z medalami srebrnymi uplasowali się panowie w składzie: Krzysztof Karwowski, Kacper Ołownia i Dominik Świgost w drużynowej konkurencji kata mężczyzn.

Brązowe medale Mistrzostw Polski powędrowały również do: Evy Criou za konkurencję kumite indywidualne kobiet w kategorii wagowej (-61kg) oraz do Elizy Gaweł w kategorii wagowej (+68kg).

Należy przypomnieć, że mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego, są jedynymi uznanymi zawodami w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mijający rok sportowy można uznać za bardzo udany. Bielskie zawodniczki i zawodnicy w roku 2023 wywalczyli: