header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 18.05.2024 Nazwa wydarzenia:Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Miejsce:Prudnik

IX Central Poland Open Grand Prix Karate 22-23.04.2023

Atemi walczy o cenne punkty w rankingu Polskiej Unii Karate

W dniach 22-23.04.2023r. w Pleszewie odbyła się IX edycja Central Poland Open w Karate zaliczana do zawodów rankingowych Polskiej Unii Karate.

W dwudniowych zawodach wzięło udział 697 zawodniczek i zawodników reprezentujących 79 klubów z 9 krajów: Polski, Ukrainy, Litwy i Słowacji.

Bielski klub Atemi wystawił 6 reprezentantów, którzy w konkurencjach indywidualnych kata, zdobyli 8 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Pod nieobecność aktualnej mistrzyni Polski seniorek Anny Kowalskiej, która przygotowuje się do udziału w Igrzyskach Europejskich – European Games Kraków – Małopolska, bardzo dobrą formę potwierdziła koleżanka Ani – Eliza Gaweł (wicemistrzyni Polski Seniorek), która wywalczyła w pleszewskich zawodach złoty medal w konkurencji kata indywidualne seniorek.

Do złotych medalistek dołączyła również nasza mistrzyni Polski Juniorek – Wiktoria Toś, która wygrała konkurencję kata indywidualne U21. Wiktoria oprócz złotego medalu w kategorii młodzieżowców, dołożyła jeszcze dwa medale: srebrny w kategorii juniorskiej i brązowy w seniorskiej.

Do kolekcji medali srebrny krążek dołożyła Marlena Kępys, zdobyty w konkurencji kata indywidualne U21.

Brązowe krążki powędrowały do: Aleksandry Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych i juniorek oraz Krzysztofa Karwowskiego w konkurencji kata młodzieżowców U21.

Tuż za podium na dobrych punktowanych miejscach uplasowali się: Marlena Kępys – 5m. kata indywidualne juniorek, Krzysztof Karwowski – 5m. kata indywidualne juniorów i seniorów oraz Dominik Świgost – 7m. kata indywidualne seniorów.