header banner
Najbliższa impreza:

Polish Open – XVI Grand Prix Bielska-Białej w Karate

Weekend pełen sportowych emocji.

W dniach 1-2 października b.r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej w Bielsku-Białej odbyła się XVI edycja międzynarodowego turnieju karate – Polish Open .

W oficjalnych zawodach Europejskiej Federacji Karate (EKF) wzięło udział blisko 1700 zawodniczek i zawodników z 240 klubów, reprezentujących 28 państw.

Rywalizacja odbywała się na 10 tatami (w poprzednich latach na 8). Zespół sędziowski stanowiła grupa 90 osób z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Łotwy, Węgier i Rumunii  – sędziów z uprawnieniami krajowymi, europejskimi oraz światowymi.

Nad bezpieczeństwem i zdrowiem czuwała grupa Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział Bielsko-Biała wraz z dwoma lekarzami.

Do pomocy w organizacji tej imprezy zaangażowanych było około 60 wolontariuszy z klubu Atemi, Szkoły Kadetów im. T. Kościuszki w Bielsku-Białej oraz uczniów Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących o kierunku technicznym przy ul. Filarowej w Bielsku-Białej.

Organizatorem zawodów był bielski klub Atemi, Gmina Bielsko-Biała a zawody odbywały się pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego i Europejskiej Federacji Karate.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski, Minister Sportu i Turystyki Pan Kamil Bortniczuk, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Andrzej Kraśnicki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Dla Polski i wielu ekip zagranicznych w tym między innymi: Ukrainy, Danii, Węgier, Słowacji,  był to turniej rankingowy – kwalifikacyjny do zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostw Świata oraz przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Klasyfikację medalową wygrały kluby reprezentujące Ukrainę: 25 medali złotych, 23 srebrnych i 41 brązowych, przed Polską: 18 złotych, 27 srebrnych i 36 brązowych. Na trzecim miejscu uplasowali się Węgrzy z dorobkiem 12 medali złotych, 18 srebrnych i 22 brązowych.

W puli srebrnych medali zdobytych przez kluby polskie znajduje się medal zawodniczki bielskiego Atemi Evy Criou, która wywalczyła 2. miejsce w konkurencji kumite indywidualne juniorek w kategorii wagowej (-66kg).

Dobre miejsca punktowane wywalczyli inni zawodnicy z Atemi:

– 5. miejsce – Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne młodziczek (12-13 lat),

– 7. miejsca:  Iga Ryś w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 8lat w kategorii wagowej (-30kg), Krzysztof Karwowski w konkurencji kata indywidualne juniorów oraz Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców (U21).

Pełne informacje o zawodach:

https://www.sportdata.org/karate/set-online/veranstaltung_info_main.php?active_menu=calendar&vernr=6198#a_eventhead

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij