header banner
Najbliższa impreza:

Walczyliśmy na trzech frontach !

Medalowy weekend bielskiego Atemi

Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate, które odbywały się w dniach 12-13 kwietnia b.r. w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej, zgromadziły na stracie ponad 160 zawodniczek i zawodników reprezentujących 38 wyższych uczelni.

Bardzo dobry start w mistrzostwach zanotowała aktualna brązowa medalistka mistrzostw Polski Seniorek – Eliza Gaweł reprezentująca Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach wygrywając konkurencję kata indywidualne kobiet oraz uzyskując srebrny medal w konkurencji kumite indywidualne kobiet w kategorii wagowej (+68kg).

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski był AZS Politechniki Białostockiej.

W Paryżu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Francji w Karate, w których wzięła udział nasza zawodniczka oraz reprezentantka paryskiego klubu Karate Villeneuve La Garenne – Eva Criou, która wraz z koleżankami z drużyny – Chloe Breuzard, Cylią Ouikene i Carlą Tavard wywalczyły tytuł drużynowych mistrzyń Francji. W mistrzostwach wzięło udział szesnaście zespołów.

Miasto Lutynia w woj. dolnośląskim była gospodarzem tegorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate WKF.

Rywalizacja w ramach MMM odbyła się w dniu 13 kwietnia b.r. w sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej. Skromną trzy osobową ekipę wystawił klub Atemi, przywożąc z mistrzostw brązowy medal, którego zdobywcą był Mikołaj Kapuśnik w konkurencji kumite indywidualne młodzików w kategorii wagowej (+54kg).

Na siódmym punktowanym miejscu uplasował się Krzysztof Duraj w kategorii wagowej (-36kg).

W zawodach wzięło udział ponad 150 młodych zawodniczek i zawodników z roczników 2013,2012,2011, reprezentujących 18 klubów z sześciu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Organizatorem współzawodnictwa była Polska Unia Karate oraz wrocławski klub Budokan. Zawody te, oprócz mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych zaliczane są do rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego nad którymi nadzór sprawuje Instytut Sportu oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

Wielkie gratulacje !

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij