header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 18.05.2024 Nazwa wydarzenia:Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Miejsce:Prudnik

27-28.11.2010. Mistrzostwa Europy Karate Shotokan ESKA – Koblencja

Wśród powołanych reprezentantów na tegoroczne Mistrzostwa Europy znalazła się zawodniczka bielskiego Atemi Karolina Ścieszka, która w konkurencji kata drużynowe juniorek wywalczyła wraz ze swoimi koleżankami z reprezentacji: Natalią Szponder (Klub Karate Nidan Zawadzkie) oraz Bereniką Prządką (Klub Karate Shobukan Szczecin) srebrny medal Mistrzostw Europy. Również wielkim sukcesem dla bielskiej zawodniczki okazała się konkurencja kata drużynowe seniorek, która przyniosła brązowy medal naszym reprezentantkom. W składzie seniorek w zamian za Natalię Szponder wystąpiła Agnieszka Dybicz z bydgoskiego klubu Bushi-Do. Pierwsze miejsce w kategorii kata drużynowe juniorek zdobyła reprezentacja Portugalii. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Hiszpanii a na czwartym z Belgii. W kategorii seniorek pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Niemiec wyprzedzając zawodników z Włoch. Czwarte miejsce należało dla zawodniczek z Portugalii.

W trakcie ceremonii zakończenia mistrzostw nastąpiło uroczyste przekazanie flagi ESKA (European Shotokan Karate-do Association) na ręce Prezesa Polskiego Związku Karate Pana Wacława Antoniaka, która zawiśnie w Bielsku-Białej podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy Karate Shotokan w dniach 25-27.11.2011 w Bielsku-Białej w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pod Szyndzielnią”