header banner
Najbliższa impreza:
Data:od 03.02.2023 Nazwa wydarzenia:Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Larnaka /Cypr/ Miejsce:Larnaka /Cypr/ - Kadet, Junior, U21

Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate – 04.12.2022 Wrocław

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

 

W dniu 4 grudnia b.r. w Hali Sportów Walki – WKS Śląsk Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

 

Organizatorem mistrzostw była Polska Unia Karate – Polski Związek Sportowy oraz wrocławski Klub Budokan.

Do rywalizacji o tytuł mistrza Polski przystąpiło 130 zawodniczek i zawodników reprezentujących 35 klubów.

Znakomicie wypadli reprezentanci bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobyli 5 medali, w tym: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale, co uplasowało bielski klub na 2. miejscu w klasyfikacji medalowej ustępując pierwszego miejsca klubowi Budokan Wrocław.

Niewątpliwie jedną z najlepszych zawodniczek Mistrzostw Polski Seniorów w Karate została Anna Kowalska, która w finale kata indywidualnego seniorek, pewnie pokonała koleżankę klubową Elizę Gaweł.

Na trzecim miejscu z brązowym medalem uplasowała się kolejna zawodniczka Atemi – Wiktoria Toś – aktualna złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek.

Ogromny sukces wywalczyły drużyny żeńskie i męskie w konkurencji kata.

Złotymi medalistkami w konkurencji kata drużynowe zostały: Anna Kowalska, Eliza Gaweł oraz Marlena Kępys, pokonując w finale drużynę z klubu Budokan Wrocław.

Trzecie miejsce na podium mistrzostw wywalczyli panowie w składzie: Krzysztof Karwowski, Dominik Świgost oraz Kacper Ołownia.

Należy dodać, że mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego, są jedynymi uznanymi zawodami w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mijający rok sportowy można uznać za bardzo udany. Bielskie zawodniczki i zawodnicy w roku 2022 wywalczyli:

— 5 tytułów mistrza Polski

— 2 tytuły wicemistrza Polski

— 3 tytuły brązowego medalisty mistrzostw Polski

Klub Sportów Azjatyckich ATEMI Bielsko-Biała informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij