header banner
Najbliższa impreza:

I Puchar Polski Dzieci w Karate – 17.12.2022 Trzebnica

I Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate – Trzebnica 17.12.2022r.

Do sukcesów wywalczonych w tegorocznych Młodzieżowych i Seniorskich Mistrzostwach Polski w Karate dopisują się najmłodsze zawodniczki i zawodnicy z bielskiego klubu Atemi.

W dniu 17 grudnia b.r. w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzebnicy, odbył się
1. Puchar Polski Dzieci i Młodzików (U10, U12, U14) w Karate.

Organizatorem pucharu był Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei, Stowarzyszenie Sportu i Kultury Paideia oraz Polska Unia Karate – Polski Związek Sportowy.

Do rywalizacji przystąpiło 362 najmłodszych zawodniczek i zawodników reprezentujących 55 klubów.

Bardzo dobrze wypadli reprezentanci bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych kumite zdobyli 2 brązowe medale.

Brązowymi medalistami Pucharu Polski zostali:

— Maksymilian Ryś w kategorii wiekowej U10 i wagowej (-27kg) oraz Alicja Kasińska w kategorii wiekowej U12 i wagowej (-35kg).

Na piątym punktowanym miejscu uplasowała się Iga Ryś w kategorii wiekowej U10 i wagowej (-28kg), a siódme miejsce wywalczyła Natasza Kwiatkowska w kategorii wiekowej U14 i wagowej (-47kg).

Był to ostatni start reprezentantów klubu Atemi w tym roku kalendarzowym.